Obrazek do wydarzenia jest czarno fioletowy. Rysunek jest w antycznym stylu, na czarnym tle przedstawione są dwie postaci, stojące na przeciw siebie, widać je z profilu. Na ozdobnym siedzisku mężczyzna z brodą w udrapowanej szacie, trzyma kostur, na którym przysiadł ptak. Na przeciw niego młody nagi mężczyzna, trzyma w ręku dzban. W tle unoszą się ptasie pióra

Dni Arystofanesa. Czytanie „Sejmu kobiet”

W ramach Dni Arystofanesa, czyli corocznego spotkania ze starożytną literaturą i kulturą   zapraszamy na spotkanie z antyczną komedią. Wykład wstępny wygłosi prof. UAM dr hab. Radosław Piętka, a wybrane fragmenty komedii Arystofanesa „Sejm kobiet” zaprezentują wykładowcy Instytutu Filologii Klasycznej UAM (pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Magdaleny Stuligrosz) oraz aktorzy teatru studenckiego „Sfinga” (pod kierunkiem dr. Łukasza Bergera).

Organizatorami Dni Arystofanesa w ramach światowego Festiwalu Arystofanesa odbywającego się w Poznaniu między 18 a 25 marca są Biblioteka Raczyńskich, Instytut Filologii Klasycznej UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Filologicznego.

Przeskocz do treści