Wymyślanie przestrzeni nowoczesnego miasta. Koncepcje rozwoju Poznania i ich realizacja w okresie prezydentury Cyryla Ratajskiego- wykład

13 kwietnia (sobota), godz. 13.00

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu zaprasza na wykład „Wymyślanie przestrzeni nowoczesnego miasta. Koncepcje rozwoju Poznania i ich realizacja w okresie prezydentury Cyryla Ratajskiego”, który wygłosi dr inż. arch. Grażyna Kodym-Kozaczko (Instytut Architektury, Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa Politechniki Poznańskiej), autorka kilkunastu publikacji o tematyce rozwoju urbanistycznego Poznania.

Wykład jest częścią bezpłatnego zwiedzania muzeum w ramach biletu „wstęp wolny”.

Obowiązują zapisy pod nr tel: 61 852 89 71 lub mailowo: rezerwacja.muzeumhs@bracz.edu.pl

Pierwsze lata po odzyskaniu przez Polskę niepodległości to epokowy etap rozwoju Poznania. Z peryferyjnego miasta garnizonowego Królestwa Prus, a następnie Cesarstwa Niemieckiego, zamkniętego w fortyfikacjach pruskiej twierdzy, na początku XX wieku pełniącego funkcję rezydencji cesarskiej stopniowo przekształcił się w ośrodek o europejskich ambicjach i możliwościach.Pod rządami prezydenta Cyryla Ratajskiego Poznań stał się ważnym centrum szkolnictwa wyższego i nauki, handlu zagranicznego i przemysłu. Wizje rozwoju miasta oparte zostały na nowatorskich i perspektywicznych koncepcjach urbanistycznych, kontynuowanych i rozwijanych także współcześnie.

Wykład jest częścią programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Prezydent wart Poznania – Cyryl Ratajski (1875-1942)”, trwającej do 30 września 2019 r.

O wystawie PREZYDENT WART POZNANIA – CYRYL RATAJSKI (1875-1942) przeczytasz tutaj

Udostępnij:
Przeskocz do treści